Lépésről lépésre....

Kövér vagyok….. na és?

Milyen ember a kövér ember?

Mennyi előítélet, mennyi negatív sztereotípia kering a világban, mennyi bántás, mennyi lenézés éri azt, aki – úgymond – kövér.

De hát mi is a kövérség? Nagyon különös, de a kövérség valami olyan dolog, mint a divat. Ahogy az aktuális trend változik, úgy változik a az emberek ítélete arról, hogy mi a kövér, és mi nem az. Gondoljunk csak Renoir képeire….. az ő ábrázolásában a női test természetes valósága jelenik meg, és nem valamiféle idealizált testalkat, mint amit manapság ránk zúdít a média. Renoir pontosan tudta, hogy milyen a női test, és ő azt ábrázolta, ami tetszett neki- ami mellesleg korának “divatja” is volt, vagyis akkoriban egy nőt akkor tekintettek vonzónak és szépnek, ha bőven volt rajta hús, és egyáltalán nem okozott problémát senkinek, ha a hölgy hasán néhány hurka sorakozott.

kövérség, fogyás

Renoir így látta szépnek a NŐT.

Az évek során az aktuális divat elment a nagyon magas, nagyon sovány női ideál felé.

Hogy ennek mi az oka? Jó kérdés….. talán egy-két véleményvezető ízlése a divatvilágban elegendő volt néhány nemzedék teljes női társadalmát az őrületbe kergetni a képtelen elvárásokkal. A modellek mind legalább 180 cm magasak, amihez 50 kiló körüli súly tartozik, és természetesen tökéletesen sima bőr, feszes mellek és hibátlan, szép arc.

A nő nem ilyen. A nő természetes szépségéhez hozzátartozik a puhaság, a kerekség, és az anyaság következtében létrejött változások csakúgy normálisak, mint az idő előrehaladtával bekövetkezők. A nő mindezek hordozója, az élet hordozója, és természetes szépsége felülmúlja a média mesterkélt világában megfogalmazódott ál-elvárásokat.

Azt hiszem, ha körbekérdeznénk mindannyian a körülöttünk élő férfiakat, hogy kit ölelne szívesebben éjszakánként, valószínűleg igen nagy arányban mondanák azt, hogy inkább olyan nőt, akinek a testét nem “szúrják át” a csontjai.

Szóval, mielőtt szörnyű önmarcangolásba kezdenél- bár valószínűleg ezzel már megvagy, különben nem olvasnád ezt a bejegyzést – jól gondold meg, hogy valóban kövér vagy-e.

Mert a kövérség, valamint a kövérség-tudat két külön kategória!

Nem hiszem, hogy sokat kellene bizonygatnom ezt az állítást, mindannyian ismerjük az anorexia tüneteit: a beteg egyszerűen nem hiszi el magáról, hogy már csontsovány, és addig éhezteti magát, amíg bele nem hal….. természetesen ez szélsőséges példa. Azért említettem, hogy légy tudatában a gondolatnak, hogy az embert gyakran csalják meg az érzékei. Azt érzékeled magadról, hogy kövér vagy, miközben a környezeted nem lát kövérnek.

Ajánlom, olvasd el az írást ezen a linken. A kedves ismerősöm, aki a kövérség problémájával fordult hozzám, egész másképpen “gyógyult meg”, mint gondolta: ő azt hitte, azért oldódott meg az élete, mert leadott egy-két kilót. Pedig az egy-két kiló leadása csak ürügy volt. Neki az igazi problémája az volt, hogy önbizalma romokban hevert, és az általános tévhitet követve, azt gondolta, hogy ez a nagy kövérségének a következménye. Persze semmi köze nem volt a kettőnek egymáshoz, és nem is volt kövér. Miután a lelkét rendbe tettük, és mellesleg teljesen feleslegesen leadott néhány kilót, már ő is belátta, hogy a probléma tényleg nem a kövérség volt.

Sokat nevettünk később ezen az egészen.

Ha tehát úgy gondolod, hogy kövér vagy, először próbáld elemezni a helyzetedet, racionálisan és nem érzelmi alapon. Ha nem olvastad korábban, most olvasd el ezt a cikkemet, és alkalmazd.

Lehet, hogy a tested tanulmányozása, és a “szeretem magam” kezdetű mondatok ismétlése során rájössz, hogy nem is vagy kövér 🙂

De ha racionálisan elemezve a helyzetet, még mindig úgy látod, hogy bizony van mit leadnod, akkor a legjobb helyen vagy! Mármint, legjobb helyen vagy a saját fejedben, ahol a dolgok eldőlnek.

Szóval, milyen ember a kövér ember?

Olyan, akit valamilyen érzelmi sokkhatás ért, amit rosszul dolgozott fel.

Olyan, aki rossz mintákat látott, és gondolkodás nélkül követte ezeket.

Olyan, aki nem tudatosan éli az életét, aki lenyomja a problémákat a tudatalattijába.

Olyan, aki kapaszkodókat keres a világban, de nem talál – nem ismeri fel, hogy az egyetlen kapaszkodó saját maga lehet.

Olyan, aki rengeteget szenved a kövérsége miatt, mégsem tud tenni ellene.

És milyen ember vagy te?

Igaz rád bármelyik állítás a fentiek közül? Ha igen, mindenképpen foglalkoznod kell magaddal, és ha meg tudod változtatni a berögződéseidet, le fogod adni a túlsúlyodat is.

Te olyan ember vagy, aki képes megváltoztatni a sorsát!

Mert ha már egyszer elkövetted azt a hibát, hogy eljutottál a kövérségig, akkor most elkövetheted azt a csodát, hogy lefogysz, és elmondhatod, hogy saját magad, tisztán az akaratoddal képes voltál létrehozni azt, amit annyira szerettél volna.

Kövess a facebookon is, néhány érdekesség ott is vár szinte minden nap.

 

 

Kommentek


Kommenteléshez kérlek, jelentkezz be:

| Regisztráció


Mobil nézetre váltás Teljes nézetre váltás
Üdvözlünk a Cafeblogon! Belépés Regisztráció Tovább az nlc-re!